Jak wybrać przycisk do WC?

Urządzanie łazienki to zadanie, które wymaga dokonania wielu wyborów, niekiedy nieoczywistych. Nie chodzi tylko o decyzję, jakiego kolor powinny być kafle na ścianie, czy wanna będzie lepsza niż prysznic, czy pralka powinna być ładowana z przodu czy z góry. Wybrać trzeba też takie drobiazgi, ja przycisk do WC, odpowiedzialny za spłukiwanie wody. Co brać pod uwagę?

Sprawdzona marka

Przede wszystkim, przycisk do WC powinien służyć tak długo, jak sam spłuczka – czyli najczęściej wiele lat. Warto więc stawiać na sprawdzone, słynące z dobrej jakości marki, które nie zawodzą. Oferty są tu naprawdę spore – firma Cersanit oferuje przyciski wykonane z rozmaitych tworzyw, jednofunkcyjne lub dwufunkcyjne, w szerokim zakresie cen oraz wielkości.

Jednofunkcyjne i dwufunkcyjne

Jednofunkcyjny przycisk jest opcją najtańszą, najczęściej wybieraną i najprostszą. Naciśnięcie go sprawia, że ze zbiornika spłuczki wypływa od 5 do 6 litrów wody. Niestety, zwykle nie jest to zbyt oszczędne, ponieważ w większości przypadków wystarczyłyby 3 – 4 litry. Mimo tej wady, przyciski jednofunkcyjne wciąż są najczęściej spotykanymi.

Jak wybrać przycisk do WC?

Dwufunkcyjne pozwalają za to zdecydować, ile wody wypłynie ze spłuczki, według aktualnej potrzeby. Najczęściej wybór dotyczy spłukania 3 lub 6 litrów. Warto rozważyć taką opcję, jest oszczędna i coraz częściej korzystna finansowo.

Nowoczesna podczerwień

Ten typ spłuczek wykrywa z pomocą specjalny czujnika ruch, a więc konieczność spuszczenia wody. Nie trzeba niczego dotykać ani naciskać. Przycisk do WC na podczerwień jest kosztowny, a ponadto nie każdy działa równie dobrze. Niektóre mają problem z „fałyszywymi alarmami”, a więc spłukują wodę całkiem niepotrzebnie, marnując ją i generując koszty. Decydując się na ten przycisk, warto rozejrzeć się za sprawdzonym producentem.

Przycisk do WC z funkcją STOP

Bardzo nowoczesna i oszczędna opcja. Pozwala na przerwanie spłukiwania w dowolnym momencie, dzięki czemu oszczędza się naprawdę sporo wody. Koszt takiego przycisku zwykle zwraca się w ciągu kilku miesięcy użytkowania – w rachunkach za wodę.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *